Možnosti léčby centrální spánkové apnoe
Léčba pacientů s CSA, kteří často pociťují méně symptomů nebo jiné příznaky než pacienti s OSA, může být náročná. Adaptivní servoventilace poskytovaná přístrojem AirCurve 10 CS PaceWave je vhodnou volbou pro léčbu většiny těchto pacientů.*
Možnosti léčby centrální spánkové apnoe
Kontinuální pozitivní přetlak v dýchacích cestách nebo automatický přetlak v dýchacích cestách (CPAP/APAP) se často používá jako léčba prvního záměru, ale zkušenosti ukazují, že CPAP/APAP trvale nekontroluje apnoe ani nezlepšuje symptomy. V důsledku toho zůstávají někteří pacienti léčení CPAP/APAP symptomatickými. To zvyšuje riziko nedodržení léčebných postupů a pravděpodobnost, že budou vyžadovat vícenásobné zásahy náročné na zdroje.
Adaptivní servoventilace* je vždy vhodnou volbou pro léčbu těchto pacientů, ať už jako primární léčba, nebo po neúspěšném pokusu s jinými druhy léčby pozitivním přetlakem v dýchacích cestách (PAP).
Adaptivní servoventilace: osvědčené řešení pro CSA
ASV je forma léčby PAP, která poskytuje automatickou tlakovou podporu a exspirační pozitivní tlak v dýchacích cestách. ASV pomáhá léčit obstrukční i centrální respirační příhody a udržuje adekvátní ventilaci v reakci na měnící se potřeby pacientů.
Ve srovnání s jinými formami léčby PAP nabízí ASV významné výhody při léčbě centrální poruchy dýchání ve spánku.* To bylo prokázáno v mnoha klinických studiích u různých typů pacientů.
Další informace o možnostech léčby
Klinické výhody ASV
Ve srovnání s jinými formami léčby přetlakem může ASV přinést významné výhody při léčbě centrálních poruch dýchání ve spánku.* To bylo prokázáno v mnoha klinických studiích u různých typů pacientů.
Možnosti léčby OSA
Společnost ResMed nabízí celou řadu účinných možností léčby OSA, včetně CPAP, APAP a dvouúrovňové léčby.
Sledování léčby
Propojená řešení ResMed umožňují proaktivní sledování zdravotnickými pracovníky a vedou k zodpovědnějším pacientům, kteří se zapojují do léčby spánkové apnoe a zajímají se o ni.
Reference:
*Léčba ASV je kontraindikována u pacientů s chronickým, symptomatickým srdečním selháním (NYHA 2-4) se sníženou ejekční frakcí levé komory (LVEF ≤ 45 %) a středně těžkou až těžkou převládající centrální spánkovou apnoe.
- Javaheri S., Smith J., Chung E., The Prevalence and Natural History of Complex Sleep Apnea, Journal of Clinical Sleep Medicine, Vol.5, No. 3, 2009.
- Mogri M et al. Hypoxemia in patients on chronic opiate therapy with and without sleep apnea. Sleep Breath, 2009;13:49-57.
- Karin G. Johnson and Douglas C. Johnson. Frequency of Sleep Apnea in Stroke and TIA Patients: A Meta-analysis. J Clin Sleep Med, 2010;6(2):131-137.