Oblíbené ()
Upozornění: Z důvodu inventury bude výdejna ResMed ve dnech 1. a 2. července 2020 uzavřena!

Co způsobuje chrápání?

Když spíme, svaly v našem krku se uvolní. Někdy se uvolní natolik, že se horní cesty dýchací (nos a hrdlo) částečně uzavřou a zúží průchod, kterým se vzduch dostává do plic. Toto zúžení dýchacích cest způsobuje při dýchání vibrace v hrdle, a to jsou příčinou chrápání.

Uvolnění svalů v našem krku má řadu příčin. Oteklé mandle, přemíra alkoholu, nadváha, dokonce i tvar nosu a čelisti ‒ to jsou jen některé z faktorů, které mohou způsobovat uvolnění svalů a následné chrápání.

Chrápání a obstrukční spánková apnoe

U osob, které chrápou a trpí obstrukční spánkovou apnoí, dochází k přílišnému uvolňování svalů. Ke spánkové apnoi dochází, když se svaly krku uvolní natolik, že dojde k úplnému uzavření dýchacích cest na dobu 10 a více vteřin. V závažných případech mohou tyto stavy, kdy dojde k uzavření dýchacích cest neboli apnoe, trvat až dvě minuty.

Uzavření dýchacích cest neboli apnoe

Ve skutečnosti jsou chrápání a spánková apnoe způsobeny stejnými faktory ‒ ale svaly krku u lidí se spánkovou apnoí jsou ochablejší než u lidí, kteří jen chrápou. Nicméně pozor: ochablé svalstvo po čase ještě více ochabuje, takže lidé, kteří chrápou, se vystavují riziku rozvinutí spánkové apnoe.

Oznámení o uzavření

 

Vážení zákazníci,


výdejna zdravotnických prostředků ResMed bude
1.  a 2. července 2020 uzavřena z důvodu inventury.

 

 

Děkujeme

ResMed CZ