Oblíbené ()
Upozornění: Výdejna bude 23. 8. a 25. 8. UZAVŘENA.

Spánková apnoe a vaše hmotnost

Spánková apnoe se pojí s řadou vedlejších účinků. Nejpatrnější důsledek neléčené spánkové apnoe je nárůst hmotnosti a obezita.1

Obezita je rovněž primární příčinou spánkové apnoe u dospělých. Přibližně 40% lidí, u nichž je diagnostikována nadváha, trpí spánkovou apnoí, zatímco u morbidně obézních je to 70% osob.2 Nadváha může vskutku představovat významné riziko spánkové apnoe. Objemný, tučný krk může zvyšovat riziko spánkové apnoe stejně jako kilogramy navíc ve středové části těla.

Obezita a spánková apnoe rovněž vedou k dalším potenciálním zdravotním rizikům, jako je diabetes a kardiovaskulární choroby.

Pokud jste unavení a nemáte dostatečnou motivaci cvičit, může být obtížné zvrátit váhový přírůstek. Léčba spánkové apnoe nepodpoří jen dostatek energie, ale pomůže vám opět žít a dýchat. Promluvte si s vaším lékařem o potenciální léčbě a objevte výhody léčby spánkové apnoe.

Reference

01 Pillar G and Shehadeh N. “Abdominal Fat and Sleep Apnea.” Diabetes Care February 2008 vol. 31 no. Supplement 2 S303-S309.  I  

02 Barness LA, Opitz JM, Gilbert-Barness E (December 2007). "Obesity: genetic, molecular, and environmental aspects.” Am. J. Med. Genet. A 143A (24): 3016-34.

← Spánková apnoe a diabetes Spánková apnoe a vaše srdce →

Uzavření výdejny

Vážení zákazníci,

výdejna zdravotních pomůcek ResMed bude z důvodu rekonstrukce uzavřena v následujících dnech:

úterý 23.8. a čtvrtek 25.8.

Děkujeme za pochopení

ResMed CZ